Soğutma Sistemleri

Anasayfa » Faaliyet Alanları » Soğutma Sistemleri

Klima Nedir?

Klima en basit hali ile, soğutma çevrimi kullanılarak bir ortamdan ısı çekmek, fazla nemini alıp ortama taze hava sağlamak için tasarlanmış sistem veya mekanizmadır.

İnsanların bulundukları mekân veya ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesini sağlayarak, bulunulan ortamın konforunu arttıran bir sistemdir.

İnverter Klima Teknolojisi

Klimalar en yüksek akımı durduktan sonra tekrar çalışmaya başladıkları ilk anda çekerler. Klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur-kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla yakıt tüketiyorsa, istenilen oda sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren-çıkan bir klima da fazla elektrik tüketir. Hiç durmayan, durması gerektiği zamanlarda bile rolentide çalışmaya devam eden bir kompresör olduğunda enerji tasarrufu sağlanabiliyor. İşte inverter klimalar böyle çalışıyor.

Daha teknik bir ifade ile İnverter kelimesi, İngilizce bir kelime olup ‘çevirici’ anlamındadır. Burada çevirilen elektrik akımının şeklidir. İnverter klima kompresörleri rolentide iken dalgalı şebeke akımı ile değil doğru akım motorlarıyla çalışırlar. Klimanın ısıtma-soğutma yapmadığı zamanlarda enerji tasarrufu ve güç istikrarı işte bu şekilde sağlanır.

Uzman Ekibimizden
Doğal Tesasitı İçin Hemen

TEKLİF İSTEYİN

ya da ARAYIN
+90 212 630 95 66